Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı ve Etkilidir?

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı ve Etkilidir?

Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiyseniz muhtemelen aklınızda bir çok soru var. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı? Dudak dolgusu ne zaman oturur? Kaç günde iyileşir? Faydaları ve zararları nedir? Fiyatları ve bakımı nasıl olur? Ne kadar sürer? İşte bu sorular ve bu soruların cevaplarından daha fazla bilgi bulacağınız yazımıza hoş geldiniz.

Dudak Dolgusu

Bir çok kadın dudaklarının daha dolgun gözükmesini istiyor. Bu nedenle ilk önce dudak dolgusunun nasıl yapıldığına, ücretlerine ve dudak dolgusu ne kadar kalıcı araştırmaya başlıyor. Zaten bu yazımda tam bu arayışları yapan kadınlar için olacak. Çünkü dudak dolgusu hakkında her konuya değineceğim ve merak ettiğiniz her soruyu cevaplayacağım.

Dudak Dolgusu Nedir?

dudak dolgusu

Dudak dolgusu, dudakların daha dolgun, hacimli gözükmesi için yapılan bir kozmetik işlemdir. Dudaklara enjekte edilebilir dolgu maddeleri ile (hyaluronik asit, implantlar veya yağlardan) yapılır. Ancak genel olarak hyaluronik asit, dudaklara enjekte edilerek yapılmaktadır. Çünkü bu asit vücutta doğal olarak oluşan bir dolgu maddesidir.

Peki bu seçim neye göre oluyor? Dermatologlar, dudak şekline veya yapısına dolgunluk kazandırmak, dudağı dengelemek için farklı tipte dudak dolgusu kullanabiliyor. Bu nedenle dolgu tarzını seçmek için doktorunuzdan fikir alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

dudak dolgusu ne kadar

Dudak dolgusu kadar dudak dolgusunun ne kadar kalıcı olduğu kadar önemlidir. Bunun için bir çok dudak dolgusu markası ve işlemi var. Bunu ben size bir tablo halinde anlatmak istiyorum. Çünkü Avrupa’da en çok kullanılan dudak dolgusu markası ve yapılan işlemlerin ne kadar kalıcı olduğunu tablo şeklinde görebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kullanım Yeri Ne Kadar Kalıcı?
HylaForm dudak dolgunlaştırma 6 aya kadar
Juvederm Ultra XC Daha dolgun dudaklar için 1 yıla kadar
Juvederm Volbella XC Dudak dolgunluğu ve sigara içen kişinin dudak çevresindeki çizgi görünümünün yumuşatılması 1 yıla kadar
Restylane dudak dolgunlaştırma 1 yıla kadar
RestylaneSilk Dudak dolgunlaştırma ve ağız çevresindeki çizgileri doldurma 6 aya kadar
Restylane Refyne Dudaklara yumuşak hacim ekleyin 12 aya kadar
Esthelis Dudak hatlarını geliştirin 12 aya kadar

Yukarıdaki tabloda dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Ancak dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka bir doktora danışın ve konuşun. Hedeflerinizi, tedaviden beklentinizi anlatın. Ayrıca tekrar tekrar dudak dolgusu ne kadar kalıcı olacak diye sorun.

Dudak Dolgusu Riskli Midir?

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı konusundan sonra en çok sorulan soru budur. Dudak dolgusundan sonra şişlik, morarma olması gayet normaldir. Sonuçta dudaklarınıza bir enjeksiyon yapılıyor. Ancak bu şişlikler genelde maksimum iki günde geçiyor. Eğer dudak çizgisi dışında morluk gibi fark ederseniz mutlaka doktorunuza danışın. Peki bunların dışında dudak dolgusu riskleri nedir?

 • Çok nadir görülmekle beraber dudaklarda iltihaplanma görülebiliyor.
 • Dudakta yumru oluşması da nadir rastlanan durumardandır.

Dudak Dolgusunun Faydaları

 • Herkes bu işlemi yaptırarak dolgun dudaklara ve hayalindeki dudak yapısına erişebilir.
 • Dudak dolgusu işlemi sadece bir kaç saat sürer. Dolayısı ile saatler içerisinde istediğiniz dudaklara kavuşursunuz.
 • Hızlı ve az ağrılıdır.
 • Dudaklarınızda simetrik bozuklukları bile dudak dolgusu ile düzeltebilirsiniz.
 • Ağız kenarlarındaki ince çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz.
 • Geçici olduğu için beğenmeseniz bile dudaklarınız eski haline gelecektir.

Dudak Dolgusunun Bakımı ve Fiyatları

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusu kadar sorulan bir soruda bakım ve fiyatlardır. Dudak dolgusu için gittiğinizde dermatolog önce dudaklarınızı kontrol edecek ve sizin beklentilerinizi dinleyecektir. Tam anlamı ile kararlaştırdıktan sonra dudak dolgusu işlemi uygulanacaktır. Ancak dudak dolgusu sonrasında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

 • Dudaklarınıza işlem sonrasında buz uygulayın.
 • En az 12 saat boyunca dudak makyajı uygulamayın.
 • Şişliği azaltmak için yüksek bir yastıkta uyuyun.
 • Dudak dolgusundan 24 saat sonrasına kadar alkol veya kanı sulandıran her şeyden kaçının.
 • En az iki hafta boyunca dudaklarınıza baskı uygulamayın yada masaj yapmayın.

Dudak dolgusu ücretleri her il, her ilçeye göre değişiklik sergileyebiliyor. Ancak Avrupa’da 500 $ ile 2200 $ arasında fiyatlar değişirken Türkiye’de 500 TL ile 2000 TL arasında oynama söz konusu.

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusunun fazlasıyla cevabını verdiğimi düşünüyorum. Dudak dolgusu yaptırmaktan korkmayın. Çünkü en fazla 6 ile 12 ay kadar kalıcı olduğu için dudaklarınız eski formuna geri dönecektir. Eğer acır diye korkuyorsanız da doktorunuza danışın ve sizlere daha önce konusunu yazdığım Emla krem konusunu okuyun. Bu kremi dudaklarınıza sürdükten yarım saat sonra lokal anestezi yapıyor. Böylece acısız ağrısız bir dudak dolgusu geçecektir. Ayrıca bu kremi nereden bulurum derseniz eczanelere bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
2012 yılında bugüne kadar 100bin üzeri makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, saç stilleri, sağlık, şifalı bitkiler konularında makale yazarlığı yaptım. Sitemizi takip etmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.