Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin 8 Doğal Yol

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin 8 Doğal Yol

Göz çevresi kırışıklıkları için birbirinden farklı yöntemler vardır. Bunlardan birisi kimyasal içeren göz çevresi kremleri diğeri ise doğal yollardır. Hangisi kullanacağınız tamamen size kalmıştır. Ancak göz çevresi kırışıklıkları için benim tavsiyem doğal olanlardır. Çünkü göz çevresinde bulunan deri, diğer bölgelerdeki deriye göre oldukça hassastır. Kimyasal içeren kremler bu yumuşak ve hassas deriyi daha çok bozabilir. Önce doğalını denemek eğer iş görmezse daha sonra kozmetik ürünlerine geçmek daha mantıklıdır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin 8 Doğal Yol

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yöntemler özellikle hanımlar tarafından çok fazla araştırılmaktadır. Genellikle kimyasal içerek bazı kremler kullanılmaktadır. Ancak doğal yöntemler ile kısa sürede kırışıklıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Özellikle doğal yöntemler hem cildi besler hem de kırışıklıkları gidermektedir. Yerinde ve zamanında kullanım kırışıklıklar giderilmekte ve yepyeni bir görünüm elde edilmektedir. Maskeler ile göz altı bakımı rahatlıkla yapılabilir. Bu maskelerden en önemli 8 tanesi şu şekilde sıralanabilir.

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yöntem

1- Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Salatalık Suyu

1 adet orta boy salatalık rendelenerek suyunu çıkartabilirsiniz. Suyun 20 dakika kadar buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir. Soğuyan salatalık suyu pamuk yardımı ile göz altına yavaş bir şekilde uygulanır. Bu işlem 2 günde bir sefer olacak şekilde uygulanabilir. Böylelikle kırışıklıkların gittiğini göreceksiniz.

2- Yaş Maya

Yarım paket yaş maya ve 2 yemek kaşığı ılık su bir kapta kıvam alıncıya kadar karıştırılır. Daha sonra parmağınızın ucu işle göz altına sürebilirsiniz. 15 dakika bekletmeniz maskenin etkili olmasını sağlayacaktır. Maske ılık su ile temizlenebilir. Maskenin düzenli olarak kullanılması ile kısa sürede etkili sonuç alabilirsiniz.

3- Bal ve Süt

Bal

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yollar içerisinde dikkat çekenlerin başında bal ve süt karışımı gelmektedir. Bir tatlı kaşığı süt ve 1 çay kaşığı bal ile hazırlayacağınız karışımı gece uyumadan önce göz çevresine sürebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede göz çevresi kırışıklığının kısa sürede gittiğini göreceksiniz. 5 hafta uygulanması tavsiye edilmektedir.

4- Havuç ve Badem Yağı

1 adet havuç suyu ve bir çay kaşığı badem yağı ile kısa sürede kaz ayaklarına veda edebilirsiniz. Havuç suyu ile badem yapı karıştırılarak mucizevi bir karışım elde edebilirsiniz. Karışım elde edildikten sonra bir süre soğuması için buzdolabına almak gerekmektedir. Soğuyan karışım pamuk yardımı ile bölgeye sürülür. Yaklaşık 20 dakika kaldıktan sonra ılık su ile temizlenebilir. Etkili sonuç almak için haftada 2 kez uygulanması yeterlidir. Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yöntemler arasında ilk akla gelen yöntemlerden biridir.

5- Gül Suyu ve Muz

Yaşlanma Karşıtı Muzlu Yüz Maskesi

Gül suyu kadınların kullandıkları en etkili toniklerden biridir. Muz ise potasyum bakımından oldukça zengindir. Her iki ürün de kaz ayaklarını gidermek için kullanılabilmektedir. Yarım muz bir kap içerisinde püre haline getirilir. Daha sonra 1 yemek kaşığı gül suyu içerisine ilave edilir ve krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Göz çevresine sürüldükten sonra kuruyana kadar bekleneniz karışımın etki etmesini kolaylaştıracaktır.

6- Papatya Çayı

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yollar içerisinde papatya çayının yeri ayrıdır. 2 adet poşet papatya çayı ve 1 fincan sıcak su demlemeye bırakılarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Demlenen papatya çayları soğuması için bekletildikten sonra göz altına bırakılabilir. 15 dakika kadar beklettikten sonra düzenli kullanımda etkiyi göreceksiniz. Hücrelerin yenilenmesi ve kaz ayaklarının kaybolması için birkaç hafta yetecektir.

7- Sandal Ağacı Yağı

sandal ağacı yağı

Göz çevresi için belki de daha etkili bir yöntem olmayabilir. 2 damla sandal ağacı yağını 1 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırın. Dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonunda mucizeyi gözlerinizde göreceksiniz.

8- Lahana Suyu

Lahana Suyu

2 yaprak lahananın suyu sıkıldıktan sonra 1 çay kaşığı ile karıştırılır. Göz çevresine sürdükten sonra 20 dakika kalması sağlanmalıdır. Haftada 2 kez uygulanması gözle görülür sonuçları ortaya çıkaracaktır. Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yöntemler arasında pek bilinmese de en etkili yollardan biridir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kağıt Maske

Göz çevresi kırışıklıkları için kağıt maske

Göz çevresi kırışıklıkları için sizlere birbirinden farklı 8 doğal yöntem anlattım. Birde bu kırışıkları belirli bir rutine oturtup yapmak gerekiyor. Bunun için hem ucuz hem de daha önce kullandığım bir kağıt maske tavsiyesi vereceğim. Garnier markasının hemen hemen her yerde bulabileceğiniz bir ürünü var. Adı “Garnier Nem Bombası Kaz Ayaklarına Karşı Kağıt Göz Maskesi” olarak geçiyor. Dilerseniz internetten de satın alabilirsiniz. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu maskeden dört tane satın alırsanız size bir ay boyunca yetecektir. Her pazar kağıt maskeyi göz altı kırışıklıkları için yapıştırın ve 20 dakika uzanıp keyfinize bakın. Ayrıca göz ve göz bakımı hakkında daha fazla makale okumak isterseniz göz bakımı ve makyajı kategorimize göz atmanızı da şiddetle tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
2012 yılında bugüne kadar 100bin üzeri makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, saç stilleri, sağlık, şifalı bitkiler konularında makale yazarlığı yaptım. Sitemizi takip etmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.