Karbonatın Ayaklara Muhteşem 6 Faydası

16.12.2021
132
Karbonatın Ayaklara Muhteşem 6 Faydası

Ayak bakımına önem veren biriyseniz karbonatın ayaklara faydaları nelerdir bilmeniz lazım. Çünkü karbonat ayak hijyeni bakımından son derece önemli bileşenleri içeriyor. Ayakları yumuşatması, kötü kokuyu engellemesi, ayak çatlaklarına karşı ayakları koruması gibi bir sürü faydası var. Dilerseniz karbonatın ayaklara yaptığı inanılmaz etkilere gelin hep beraber göz atalım.

Karbonatın Ayaklara Etkili 6 İnanılmaz Faydası

Ayaklar da eller gibi çok fazla zarar görür. Gün boyu ayakkabı içinde olduğu içinde zaman zaman mikrop ve bakteriler de oluşabilir. Yüzümüze, ellerimize nasıl bakıyorsak, ayaklarımıza da aynı şekilde bakmamız gerekir.

Karbonatın ayaklara faydası

Ayak sağlığı çok önemlidir. Topuklarda çoğunlukla kuruma, sertleşme ve çatlama gibi durumlar sık sık görülür. Ayakkabı giyildiği zaman da daha çok rahatsız eder. Bunun için pek çok yöntem kullanılır. En çok da doğal yöntemlere başvurulur. Karbonat da bu doğal yöntemlerden birisidir. Ayakları rahatlatmasının yanı sıra, bakteri ve mikrop oluşumunu da engeller. Karbonatın ayaklara yumuşacık bir etkisi vardır. Kurtarıcı bir ürün olduğu söylenebilir. Hayatın çoğu alanında kullanılır. Pedikür yapma etkisi de vardır. Ayaklardaki ölü deriyi karbonatla ovarak atmanız mümkündür.

Karbonat İle Ayaklara Bakım Nasıl Yapılır?

Karbonatın ayaklara uygulanma şekli son derece basittir.  Bunun için üç kaşık kadar karbonat yeterli olacaktır. Dört ve ya beş litre suya karbonat eklenir. Su sıcak olmalıdır. Karbonat eridikten sonra, ayaklar içine koyulup, 15-20 dakika boyunca bekletilmelidir. Çıkarıldıktan sonra da çok yoğun bir nemlendirici ya da vazelin kullanılabilir. Wicks de bu konuda etkilidir. Özelikle iltihabı attırır.

Karbonat ile Ayak Bakımı

Karbonatın ayaklara inanılmaz etkileri vardır.  Eğer kuaför salonlarına gitmek ve ekstra paralar harcamak istemezseniz, ev de çok uygun fiyatlı olan ve karbonat ile bakım yapılabilirsiniz. Cilt bakımı, ayak bakımı ve ev bakımında tercih edilen bu ürün, sizi de mutlu edecektir.

Karbonatın Ayaklara Faydaları Nelerdir?

Karbonatın ayaklara faydaları çoktur. Özelikle bütün gün ayakkabı içinde kalan ayaklar, zamanla yıpranır.  Kötü koku oluşabilir ya da mantar gibi enfeksiyonlar görülebilir. Ayak bakımı özellikle kış aylarında daha da özenli olmalıdır. Düzenli bakımla ayaklarınız sağlıklı ve yumuşak kalır. Karbonatın ayaklara etkileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Antiseptik özelliği olan bir maddedir. Bakteri ve mikrop oluşumunu engeller.
  • Ayaklarda kötü koku oluşmasına engel olur.
  • Ayakların rengini açar ve daha canlı olmasını sağlar.
  • İltihap atıcı etkisi vardır. Enfeksiyon oluşumunu engeller.
  • Ayakları yumuşatır, çatlamasını engeller.
  • Koruyucu özelliğe sahiptir, ayaktan ölü derileri atar.

 Karbonat İle Detaylı Ayak Bakımı

Karbonat ile detaylı bir ayak bakımı yapılabilirsiniz. Etkisi ciddi anlamda fazladır. Karbonatın ayaklara doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Genel de suyun için de tercih edilir. Bazen de nemli ayağa peeling olarak uygulanır. Tam bir bakım için bir leğene sıcak su ve karbonat eklenir. Ardından karbonat eriyince ayaklar bu suyun içerisinde iyice yumuşayana kadar bekletilir. Amaç ölü derilerim rahat bir şekilde atılmasıdır. Daha sonra ayaklar temizlenir. Bir ponza taşı yardımı ile topuklar ovulur. Bu şekilde topuklardaki kuruluk gider. Ayaklar daha arınmış bir hâle gelir. Son olarak nemlendirici sürüp, çorap giyilir. Bakımdan sonra pedikür makası kullanarak fazla deriyi alabilirsiniz. Törpü ile tırnaklara şekil verebilirsiniz. Haftada en az iki kez kullanarak, Karbonatın ayaklara etkisini görebilirsiniz.

Çoğu kişi ayak mantarından şikâyet eder. Ayak mantarı için karbonat kullanımı çok etkili bir sonuç sağlar.  İçeriğinde olan enzimler ile cildi beslediği için, yumuşatma hissi verir. Mantarlı bölgeye özel olarak sürüp bekletmek gerekir. Ayrıca her gün yapılırsa, bir sonuç elde edilir.

Çoğu kişi bilmez fakat karbonatın ayaklara inanılmaz önemli etkileri vardır. Herkesin kolaylıkla bulup, kullanabileceği bir üründür. Siz de tercih edebilir, ayak sağlığınız için kullanabilirsiniz. Karbonat alırken, daha bilindik ve kaliteli markalardan almak önemlidir. Bu detaya dikkat edilmesi gerekir.

Karbonatın ayaklara diğer faydalarından birisi de yorgun ve ağrıyan kasları yatıştırmasıdır. Eğer işten veya spordan sonra evinize yorgun olarak geldiyseniz bir leğeni ılık su ile doldurun ve içerisine bir miktar karbonat dökün. Bu karbonatlı içerisine ayaklarınızı sokun ve hafifçe masaj yapın. Bunların dışında ayaklarınızda geçmeyen çatlaklar, kaşıntı ve enfeksiyon belirtileri varsa ve bu uygulamaları denemenize rağmen halen geçmiyorsa mutlaka doktora gözükün.

Ayak bakımına düşkünseniz ve ayaklarınızı düşünüyorsanız sizlere özel olarak açtığımız ayak bakımı kategorimize göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
2012 yılında bugüne kadar 100bin üzeri makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, saç stilleri, sağlık, şifalı bitkiler konularında makale yazarlığı yaptım. Sitemizi takip etmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.