Kaş Gürleştirme İçin 5 Basit ve Doğal Yöntem

Kaş Gürleştirme İçin 5 Basit ve Doğal Yöntem

Kaşlarınız çok ince olduğunu düşünüyorsanız kaş gürleştirme için sizlere 5 basit ve doğal yöntemden bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim bu yöntemler hem kaşlarınızı hızlı bir şekilde gürleştirecek hem de evde çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz yöntemler olacak. Ayrıca aşağıda vereceğim yöntemlerin hiç biri kaşlarınıza zarar vermeyecektir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Kaş Gürleştirme İçin 5 Basit ve Doğal Yöntem

Kaş gürleştirmek için bir sürü işe yaramayan ürün veya farklı yöntemler deneyip paranızı çarçur etmeyin. Çünkü doğal kaş gürleştirme yöntemlerinden daha çok işe yarayanı bulamazsınız. Genel olarak bu yöntemleri kaşları dökülenler, kaşları incelenler, ilaç kullanımı sonrasında kaşları yok olanlar bu yöntemleri deneyebilirler. Unutmayın ki yüzü gösteren kaşlardır. Kaşların gür olması güzel yüz hatlarınızı ortaya çıkartır.

Kaş gürleştirme nasıl yapılır

Kaş Gürleştirme İçin Hint Yağı

Kaşları gürleştirmek ve kalınlaştırmak için en etkili çözümlerden birisi hint yağıdır. İçerisinde bulunan proteinler, yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler kaş köklerini beslemeye yardımcı olur. Hint yağını her gün rahatlıkla kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Günden güne kaşlarınızda olan gürleşmeyi ve güçlenmeyi gözlerinizle göreceksiniz.

Hint yağı

Uygulama : Bir kaç damla hint yağını parmağınıza damlatın ve kaşlarınıza masaj yapın. Masaj sonrasında 30 dakika bekleyin ve bir makyaj temizleyici ile kaşlarınızı silip, ılık su ile durulayın. Eğer saf hint yağına karşı bir alerjiniz varsa cildinizde kızarıklık olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka cildinizin herhangi bir yerinde küçük bir test yapın.

Kaş Gürleştirme İçin Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı nemlendirmenin dışında masaj yaparak sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırıcı etkiler sağlar. Ayrıca hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan asitler, kıl köklerini güçlendirir ve kılların kırılmasını önler. Ayrıca saç ve kaç derisindeki enfeksiyonları önleyen bir antimikrobiyeldir. Hindistan cevizi yağı içerisinde ayrıca E vitamini, demir gibi besinler vardır. Kısa sürede kaşları gürleştirir ve her gün kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Uygulama : Hindistan cevizi yağını bir parça pamuğa dökün ve kaşlarınıza uygulayın. Gece yatmadan önce uygulamak daha iyi olur. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını kaş gürleştirme için haftada iki üç kere bile kullandığınızda etkisini görürsünüz.

Kaş Gürleştirme İçin Zeytinyağı

zeytinyağı

Zeytinyağı saç ve kaş gürleştirme için mükemmel bir seçenektir. Özellikle organik yağ kullanırsanız çok daha faydalı olacaktır. Zeytinyağı içerisinde A ve E vitamini vardır. Hem saç tellerini besler hem de saçların çabucak uzamasını sağlar. Doğal olarak kaşların gürleşmesine de yardımcı olur. Ayrıca vücudumuzun doğal yağı olan sebum üretimini uyarır. Zeytinyağı ile kaş gürleştirme için günde en az bir kere uygulamalısınız.

Uygulama : Bir parça pamuğa zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir kaç saat bekledikten sonra su ile yıkayın.

Kaş Gürleştirme İçin Soğan Suyu

Soğan suyu kaş gürleştirme için mükemmel bir besindir. İçerisinde bol miktarda kükürt, selenyum, mineraller, B vitamini ve C vitamini barındırır. Bu vitamin ve mineraller çok hızlı bir şekilde kaşlarınızı gürleştirir. Kolajen üretimini arttırır. Ayrıca kaş köklerini güçlendirir. Soğanı kaşlara sürdükten sonra kokusunu yok etmek için limon suyu kullanabilirsiniz. Bunun için her gün bir defa kaşlarınıza soğan sürebilirsiniz.

Soğan Suyu

Uygulama : Soğanları parça parça doğrayın ve zarlarını soyduktan sonra püre olana kadar ezin. Sonrasında soğan suyunu alıp bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürün. Bir saat boyunca kaşlarınızda bırakın. Eğer çok ağır gelirse bir kaç damla su ile seyreltebilirsiniz.

Kaş Gürleştirme İçin Yumurta Sarısı

Kaşları gürleştirme için proteine ihtiyacımız var. Bu protein de yumurta sarısında yeteri kadar mevcut. Ayrıca keratin bulunan yumurta sarısı, kaşları gürleştirmenin en iyi yollarından birisidir. Bunların dışında yumurta sarısında kaşları gürleştirme için çok zengin biyotin kaynağı bulunur. Haftada iki defa kullanırsanız çok hızlı bir şekilde kaşlarınız uzayacaktır.

Yumurta Sarısı

Uygulama : Yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Kıvamı pürüzsüz olana kadar çırpın. Bir makyaj fırçası ile kaşlarınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Yaklaşık 20 dakika sonra ılık su ile kaşlarınızı temizleyin.

Kaş Gürleştirme İçin Çemen Tohumu

kaş gürleştirme için

Çemen otu genelde saçların parlaması ve sağlığına kavuşması için uzun yıllardır kullanılır. Bu tohumlar ayrıca saç köklerini yeniden yapılandıran özelliğe sahiptir. Saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. İçerdiği nikotinik asit ve saç büyümesini destekleyen proteinler barındırır. Ayrıca saçların doğal rengini koruması içinde kullanıldığı bilinir. En iyi sonuçlar için haftada iki defa kullanılabilir.

Uygulama : Çemen tohumlarını bir gece boyunca su içerisinde bekleyin. Sonrasında yeteri miktarda çemen tohumunu alıp ezin ve püre kıvamına getirin. Elde ettiğiniz tohum püresini kaşlarınıza sürün. Uygulama sonrasında 40 dakika boyunca bekleyin ve sonrasında kaşlarınızı temizleyin.

 

YAZAR BİLGİSİ
2012 yılında bugüne kadar 100bin üzeri makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, saç stilleri, sağlık, şifalı bitkiler konularında makale yazarlığı yaptım. Sitemizi takip etmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.