Saç Dökülmesine Karşı Maske

Saç Dökülmesine Karşı Maske

Saç dökülmesine karşı maske yapmak istiyor ve saçlarınızın dökülmesini durdurmak istiyorsanız bu maske tam size göre olacak. Zamanla saç dökülmesini durduracak ve evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Hemen hemen her evde bulunan bir kaç malzeme ile saçlarınızın dökülmesine son verebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Maske

Bazen mevsimsel bazen de kronik olarak saçlar dökülmeye başlar. Eğer sizde saçlarınızın dökülmesini durdurmak istiyorsanız, saçlarınıza bakım yapmalısınız. Çünkü saçlar sürekli protein kaybına uğrar. Vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Eğer siz, saçlarınızın gereksinimi olan bu vitaminleri vermezseniz saçlar size küser ve dökülmeye başlar.

Peki saç dökülmesine karşı maske saçlarımın dökülmesini durdurur mu? Evet durdurur. Çünkü saçların dökülmesinin en büyük nedeni bakımsız saçlardır. Her ne kadar bakım yapıyorum diye düşünseniz de saç diplerinizin bazı vitaminlere ihtiyacı vardır. Bu vitaminleri saçlarınıza vereceksiniz ki saçlar daha sağlıklı olsun. Ayrıca bu tarif sayesinde saçlarınız çok daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Maske Ne İşe Yarayacak?

Saç dökülmesine karşı maskenin içerisinde kullanacağımız yumurta saçlara gerekli olan B vitamini verecek. Ayrıca saçlarınıza yansıtacağınız diğer vitaminleri korumaya da alacak. Tüm saç tiplerine uygun olan bu maske sayesinde saç dipleri güçlenecek ve saç dökülmesi duracak. Ayrıca yumurta saç köklerini güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur.

Ayrıca bu maske içerisinde süt kullanacağız. Saçların en gerekli proteinini yumurta ve süt karışımından alacağız. Bu karışım sayesinde saç kökleri daha sağlam olacak ve dökülme belirli bir süre sonra duracak. Yine karışım içerisinde bulunan zeytinyağı sayesinde saç dipleri nemlenecek ve gerekli vitaminleri alacak.

Saç Dökülmesine Karşı Maske Tarifi

Malzemeler:

  • 1 Adet Yumurta
  • 1 Su Bardağı Süt
  • 2 Yemek Kaşığı Limon Suyu
  • 2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Nasıl Yapılır?

  1.  Yumurtayı sarısı ve akıyla beraber cam bir kasede karıştırın.
  2. Karışımı saçlarınıza ve saç derinize uygulayın.
  3. Saçlarınızı bir bone yardımı ile kapatın ve 20 dakika boyunca saçlarınızda bekletin.
  4. Karışımı bekletme süresi dolduğunda saçlarınızı soğuk su ile yıkayın.

Saç dökülmesine karşı maske uygulamasını 15 günde bir defa uygulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde saçlardaki protein ve amino asitler artacak. Saçlarınız her zamankinden daha parlak olacak. Saç dökülmeleriniz duracak ve saçlarınız çok daha hızlı uzayacaktır. Saç sorunları ile alakalı tüm maske tariflerine saç problemleri menüsünden ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
2012 yılında bugüne kadar 100bin üzeri makyaj, saç bakımı, cilt bakımı, saç stilleri, sağlık, şifalı bitkiler konularında makale yazarlığı yaptım. Sitemizi takip etmeyi ve yorum yazmayı lütfen unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.